KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 15643047
nr 1564 3047
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Kust & by. Signerade. Olja på pannå, 11x18 cm, yttermått inklusive ram: 21x29 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
måndag 18 september 2023
kl 18:32:50
800 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman